Zpět na úvodZpět na úvodZpět na úvod

Vítejte na stránkách plaveckého bazénu

Plaveckou učebnu tvoří bazén a parní lázeň, na ně navazují šatny, sprchy a toalety zvlášť pro muže i pro ženy.

V bazénu je instalována perlička, vodní dělo a chrlič, které využívá především veřejnost.

Z plaveckého bazénu lze vstoupit do parní lázně, která byla vybudována
a otevřena v srpnu 2009.  Parní lázeň, jak napovídá sám název, je prostor naplněný vodní párou se stoprocentní relativní vlhkostí, kde se teplota pohybuje u dětí 45°C a u dospělých 55°C.

Důležitá je i teplota vody v plaveckém bazénu. V provozním řádu je uvedena teplota vody, která musí být dodržena. Pro bazén při ZŠ Vítězná Litovel je určena maximální teplota vody 28 °C, teplota vzduchu na bazénu o 2 °C vyšší.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

prostory bazénu Litovel 001 perlička (640x428) perlička
Zpět na školu Školní jídelna Sportovní hala Plavecký bazén Školní družina