ICDV

logolink barevný

Informační centra digitálního vzdělávání

reg. č. CZ.1.07/1.3.00/51.0028

Výsledek výběrového řízení (VZ C143251)

Výsledek výběrového řízení  (VZ C15350)

Naše škola se stala partnerem v projektu Informační centra digitálního vzdělávání, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání.

Tento projekt je financován ESF a státním rozpočtem ČR.

Hlavním cílem projektu je rozvoj digitálních kompetencí pedagogických pracovníků na školách prostřednictvím intenzivního vzdělávání podpořeného mentoringem a tutoringem. Projekt zahájí vzdělávání ředitelů v oblasti veřejných zakázek a bezpečnosti práce ve virtuálním prostředí. Na jeho základě pak ředitel připraví veřejnou zakázku pro nákup techniky (tablety, notebooky nebo netbooky).

Dále ředitel s mentorem vyberou společně nosné praktické aktivity pedagogů ve výuce a s metodikem ICT aktualizují ICT plán školy. Z tohoto základu začne mentor s mentee evaluovat praktické aktivity pedagogů a připravovat je na vzdělávání.

Pro cílovou skupinu bude vytvořeno 10 akreditovaných programů na podporu řídících pracovníků škol a pedagogů s odborným i didaktickým obsahem. Programy budou zaměřeny na využívání mobilních zařízení ve výuce.

Všechny aktivity budou doprovázeny e-learningovou a online podporou, která bude vybudována na infrastruktuře NIDV. Účastníci budou průběžně zpracovávat, publikovat a sdílet své výstupy pod vedením tutora. V projektu bude probíhat evaluace profesního rozvoje s využitím aplikace Škola21.

Příjemcem projektu NIDV realizuje tento projekt společně se 45 partnery - školami z celé ČR. Je zapojeno 37 základních škol, z toho 13 škol do 200 žáků
a 7 středních škol.