NOVÝ WEB ZDE


Zpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvod

Sběr použitých baterií

 

2021-2022

 

 V letošním roce 2021/2022 je naše škola ZŠ Litovel, Vítězná 1250 zapojena do projektu Recyklohraní. Součástí projektu je sběr použitých baterií, které jinak zůstávají v domácnostech, nebo končí v popelnicích a v přírodě. Principem je sběr co největšího množství použitých baterií.

 

Které baterie jsou sbírány?

 

ANO:

Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, notebooků, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)

 

Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg

 

Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm

 

 

 

NE:

Rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie

 

Autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem

 

Baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků, kde např. pracují rodiče žáků/studentů (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a podobně)

 

Plně nabité baterie

 

Baterie těžší než 1 kg

 

 

 

Použité a zvážené baterie odevzdávejte každé pondělí v 9:00 hod. do přírodopisné učebny na druhém stupni (červené patro).

 

Sběr byl zahájen v září 2021 a bude ukončen 30. května 2022, kdy dojde k vyhodnocení soutěže.

 

Sběr organizuje paní učitelka Andrea Švecová.

 

 

Pokračujte na:
Školní jídelna Sportovní hala Plavecký bazén Školní družina
Škola Online

Pro školy