Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; MailToEncode has a deprecated constructor in /var/www/clients/client13/web29/web/_common/common.php on line 488 4. 10. 2014 SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT v ZOO OLOMOUC - ZŠ Vítězná Litovel

4. 10. 2014 SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT v ZOO OLOMOUC

08.10.2014 / 12:52

4. 10. 2014 SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT v ZOO OLOMOUC

4. 10. 2014 v zoologické zahradě Olomouc všichni slavili! J Přišli jsme i my, žáci a rodiče ze ZŠ Vítězná, Litovel, popřát oslavencům osobně a prožít s nimi svátek zvířat. Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne.

V úvodu nás uvítala RNDr. Libuše Veselá, která nás následně provázela zákoutími zoologické zahrady a zprostředkovala setkání se zvířaty a oslavenci, kteří letos slavili páté narozeniny (lenochod Bohuš, papoušek ara ararauna, urzon kanadský, surikata Ríša a gepard Gepi – Caramella).

Seznámila nás s ošetřovatelkami zoologické zahrady, které se starají o různá zvířata. Nejdříve nám Petra Vysloužilová předvedla komentované krmení zobánka Pepu (zoborožec kaferský), dále Arušku a kakadu Luigiho, s nimiž jsme měli možnost se vyfotit.

Hana Dostálová nám přinesla ukázat dobrého známého už pětiletého lenochoda dvouprstého Bohouška. Dozvěděli jsme se, že Bohouš je všestranně nadaný. Určitě by se mu líbilo u nás ve škole. Rád telefonuje, chodí na počítač a my máme ve škole hned dvě počítačové učebny J.

Poté nám paní Veselá přinesla ukázat psouna prériového a surikatu Ríšu, který si dopřál k snědku pár červíků. Po focení se zvířaty jsme se odebrali nakrmit žirafy, podívali jsme se na čtrnáctidenní mládě zeber Chapmanových – hřebečka Dina. Navštívili jsme severoamerického hlodavce, připomínajícího svým vzhledem dikobraza – urzona kanadského, který neodolal suchému rohlíku. Naše cesta dále směřovala k výběhu geparda štíhlého. Za plotem nás uvítala další z řady oslavenců – pětiletá gepardice Caramella, které říkáme Gepi. Dověděli jsme se, že je velmi ráda, když za ní paní ošetřovatelka Hana Dostálová přijde a pomazlí se s ní. Nakonec nás čekalo poslední foto a pohlazení mravenečníka čtyřprstého. Bylo nám všem líto, že tento báječný den končí.

Ráda bych tímto poděkovala všem pracovníkům ZOO Olomouc, kteří nám tyto neuvěřitelné a jedinečné zážitky zprostředkovali.

Mgr. Andrea Švecová

Fotografie na stránkách: http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/4.10.2014_SVETOVY_DEN_ZVIRAT_v_ZOO_OLOMOUC/

1 2 3 6 8 9 10 11 12 13 15 19 20 25 26 28 30 35 36 38 39 40