7. C v ZOO OLOMOUC

10.06.2013 / 14:26

7. C v ZOO OLOMOUC

Dne 6. června 2013 žáci třídy 7. C vyrazili do ZOO Olomouc. Výukový program byl vynikající, protože byl obohacen o setkání s několika zvířaty mimo jejich klece. Mohli jsme si pochovat mravenečníka čtyřprstého (tříměsíční mládě Tequilu) a viděli jsme, jak její táta Dárt hledá v zemi mravence. Na řadu přišel i had  Ká z čeledi hroznýšovitých.  Představa o slizkosti hadů se rázem rozplynula, protože had je krásně hladký. Paní ošetřovatelka Hana Dostálová, nositelka Ocenění „Bílý slon“, která získala 3. června t. r. 1. cenu za nejlepší odchov roku - mravenečníka velkého, nám ukázala, jak naše adoptivní mravenečnice Roxy vyrostla. Potom nám předvedla krmení malého třítýdenního netopýrka listonose světlého, vážícího pouhých 15 gramů. Na závěr nás čekalo dvojité překvapení. Vedoucí zooúseku RNDr. Libuše Veselá nám donesla „ve vaku“ překvapení. Správně jsme hádali, že tam bude asi klokan, ale druhé zvířátko nám musela prozradit. Jednalo se o malou surikatku, která se vešla do dlaně.

Všichni jsme získali mnoho zážitků, za které pracovníkům ZOO děkujeme.

Fotografie a videa naleznete na:

Mgr. Andrea Švecová

DSC01134 DSC01158 DSC01174 DSC01179 DSC01180 DSC01182 DSC01185 DSC01203 DSC01215