7.B v ZOO OLOMOUC

12.11.2013 / 12:50

Podzimním úklid v ZOO OLOMOUC

8. 11. 2013 jeli žáci 7. B  do ZOO Olomouc. Cílem návštěvy byl podzimní úklid, který je součástí environmentální výuky.

V ZOO nás uvítala RNDr. Libuše Veselá. Informovala nás, v čem bude spočívat podzimní úklid ZOO. Nejdříve nás čekalo příjemné setkání s mravenečníkem velkým. Žáci, učitelé a zaměstnanci školy v loňském roce adoptovali (dobrovolně přispěli) mravenečnici velkou jménem Roxy, která vyrostla v krásnou slečnu. Děti si ji mohly prohlédnout ve výběhu. Byli jsme mile překvapeni,  když jsme zjistili, že má malou dvouměsíční sestřičku Taru. Bylo to setkání, na jaké se nezapomíná.

Po zážitku s mravenečničím miminkem následoval podzimní úklid. Toto období je charakteristické množstvím napadaného listí. Jelikož je v  ZOO mnoho listnatých stromů a jejich listí zůstává ležet na cestách, kudy chodí návštěvníci zahrady, bylo naším úkolem toto listí, mj. z cesty kolem výběhu vlků, kteří byli zvědaví a celou dobu nás pozorovali, shrabat. Podařilo se nám to během půldruhé hodiny.

Byli jsme rádi, že můžeme zoologické zahradě tímto způsobem pomoci. Budeme se těšit na další dobrovolné akce.

Fotogalerie uložena na:

Mgr. Andrea Švecová