ADOPCE GEPARDA ŠTÍHLÉHO Z OLOMOUCKÉ ZOO

05.12.2013 / 11:58

Adopční listina zmenšenáájpg

Žákyně Labonková Kateřina a Alena, Vaňková Michaela a Mikulková Martina z osmého ročníku se rozhodly uspořádat sbírku na nějaké zvíře ze ZOO Olomouc. V letošním roce žákyně vybraly geparda štíhlého. Dlouho se nemohly domluvit, které zvíře vybrat. Nápad sponzorovat toto krásné, štíhlé a hbité zvíře se zrodil, když žáci 7. A uklízeli ve výběhu gepardů spadané podzimní listí. Už několikátým rokem žáci naší školy dobrovolně přispívají a pomáhají ZOO nejen finančně, ale účastní se i prospěšných úklidových akcí v rámci environmentální výchovy.

ZOO Olomouc za sponzoring věnovala naší škole volné vstupy. ZOO Olomouc děkujeme a rádi budeme ve spolupráci i nadále pokračovat.

Abychom spravedlivě rozdělili volné vstupy zvolili jsme jednoduché pravidlo. Žákyně si vedly evidenci vybraných peněz na třídu. Vzhledem různého počtu žáků ve třídách jsme se rozhodli, že vypočteme z celkové darované ceny, kterou daná třída vybrala, průměr na  jednoho žáka. Mezi třídy, které navštíví ZOO OLOMOUC patří 6. A, 6. B, 8. A, 2. B, 1. C.

Mgr. Andrea Švecová