BESEDA MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ

19.03.2015 / 15:06

BESEDA MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ

Dne 18. 3. 2015 se žáci, kteří navštěvují kroužek Mladý zdravotník, zúčastnili čtyřhodinové besedy o první pomoci,kterou zařídila paní učitelka Andrea Švecová. Do školy k nám přijel záchranář Jan Balcárek ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Beseda byla pro nás velmi přínosná. Dozvěděli jsme se, jak přivolat první pomoc a co je důležité uvést při volání na ZZS. Dále nám záchranář pověděl o tom, jak se zachovat a poskytnout první pomoc při bezvědomí, ukázal nám defibrilátor a připojení elektrod na tělo pacienta, vyzkoušeli jsme si resuscitaci….

Chtěli bychom poděkovat paní učitelce a také panu záchranáři Janu Balcárkovi za mnoho cenných a užitečných informací, které využijeme při záchraně lidského života!

Fotografie najdete na stránkách: http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/18.3.2015_Prvni_pomoc/

Za kroužek „Mladý zdravotník“ žákyně 9. A

IMG_0197 IMG_0198 IMG_0199 IMG_0209 IMG_0211 IMG_0219 IMG_0237