Beseda o Americe pro 7. třídy

07.11.2014 / 13:13

BESEDA O AMERICE PRO 7. TŘÍDY s prof. RNDr. Vítem Voženílkem, CSc.

5. listopadu 2014 naši školu navštívil prof. RNDr. Vít Voženílek, CSc. z Přírodovědecké fakulty UP

v Olomouci. Žákům sedmých tříd, kteří probírají v hodinách zeměpisu Ameriku, vyprávěl dvě vyučovací hodiny různé zajímavosti, které na tomto vzdáleném kontinentu viděl.

Například Údolí Smrti, anglicky Death Valley. Je to nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo Kalifornie, USA a celé Severní Ameriky, ležící 86 metrů pod úrovní moře. Další Grand Canyon, tj. Velký kaňon, je nejznámější kaňon na světě. Vytvořila jej řeka Colorado v severní Arizoně ve Spojených státech amerických. Děti viděly fotografie budov bývalého Světového obchodního centra WTC, které se stalo 11. září 2001 terčem teroristických útoků.  Dříve bylo dominantou čtvrti Manhattan.

V současnosti se na tomto místě nachází památník tvořený dvěma masivními identickými bazény – severní a jižní. Stojí přesně na místě bývalých „Dvojčat“. Bazény jsou tvořeny ohromnými umělými vodopády, obklopenými listnatými stromy, kde jsou po vnitřních stranách instalovaná jména všech obětí. Památník byl otevřen 11. září 2011.

Informací bylo mnoho. Žáci si dokonce zasoutěžili a vítězná dvojice získala jedno z typických jídel v USA. Jelikož stravování v USA není nejlevnější a spousta lidí se stravuje ve fastfoodech, které patří k nejlevnějším, tím typickým jídlem je nám známý hamburger. J

Mgr. Andrea Švecová

Fotografie na stránkách: http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/5.11.2014_BESEDA_O_AMERICE_PRO_7._TRIDY_s_prof._RNDr._Vitem_Vozenilkem%2CCSc./