Beseda s panem Lubomírem Šikem

19.11.2014 / 13:18

Beseda s panem Lubomírem Šikem

Třetím rokem je naše škola zapojena do projektu Příběhy bezpráví, jehož součástí má být beseda s pamětníkem. 18. listopadu byl k nám pozvaný pan Lubomír Šik, rodák z Litovle, dlouholetý kronikář města a historik. Žákům odkryl svůj životní osud, ve vzpomínkách se vrátil do věku dnešních deváťáků a líčil jim smutné zážitky z doby druhé světové války. Vyprávěl o tehdejší škole, o nedostatku potravin, systému na lístky, o strachu z prozrazení otce, o mamince ve vězení.  Jako syn židovského otce byl totiž v horší situaci než ostatní spolužáci. Dnešní deváťáci byli uneseni a dojati jeho příběhem a poutavým vyprávěním.  Beseda se nám velice líbila a zanechala v nás silný zážitek.

Mgr. Halka Verna

DSC01881 DSC01883 DSC01885 DSC01888