BESEDA SE ZÁSTUPCI STŘEDNÍCH ŠKOL

08.10.2014 / 12:59

BESEDA SE  ZÁSTUPCI STŘEDNÍCH ŠKOL

Jako každým rokem také letos (2.října) proběhlo setkání žáků 9. tříd a jejich rodičů se zástupci středních škol. Pozvání výchovné poradkyně přijali zástupci 14 škol z blízkého i vzdálenějšího okolí (Litovel, Uničov, Olomouc, Mohelnice, Šumperk, Zábřeh). Byly to školy, které si naši žáci nejčastěji vybírají pro své další vzdělávání. Zastoupeny byly gymnázium, odborné školy – obchodní akademie, stř. zdravotní škola, zemědělská škola, škola cestovního ruchu, několik průmyslových škol – strojní, elektrotechnická, automobilová, ale také dvě odborná učiliště. Všichni přítomní se v krátkých prezentacích seznámili se základní filozofií škol, se studijním programem a se vším podstatným, co jednotlivé školy nabízejí. Rodiče a žáci se následně mohli zeptat na to, co je zajímá. Jednalo se o první akci související s volbou povolání. Na tuto besedu přímo naváže návštěva prezentační výstavy Scholaris, která proběhne v měsíci listopadu.

PhDr. Miroslava Vagnerová, výchovná poradkyně