BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ

31.10.2019 / 15:54

Burza práce a vzdělání je tradiční akcí, kterou již poněkolikáté pořádal Úřad práce v Olomouci. Jejím cílem je bližší seznámení s nabídkou především technických oborů na školách Olomouckého kraje. Prezentace jednotlivých oborů je více spjata s praxí, s poptávkou a s uplatněním na trhu práce. Celá akce probíhala nejen v prostorách Pavilonu A na výstavišti Flora, ale také na prostranstvích před pavilonem. Žáci si mohli vyzkoušet různé aktivity, které souvisejí se studiem jednotlivých oborů. Letošní rok byl bohatší jak v počtu účastníků, tak přinesl i významnou novinku, Živou knihovnu povolání.

Také pro naše žáky 9. třid byla tato akce další možností, jak se seznámit s nabídkou oborů na SŠ. Listopadová výstava Scholaris, která bude navazovat, bude největší prezentací škol Olomouckého kraje. Poté už bude na každém deváťákovi, aby navštívil vybrané školy a prohlédl si vše v rámci Dnů otevřených dveří. Svoji volbu pak definitivně potvrdí podáním přihlášky na zvolenou střední školu.

PhDr. M. Vagnerová, výchovný poradce