Bývalí i současní žáci ZŠ Vítězná byli úspěšní na mistrovství světa ve zpracování textů na PC na Sardinii

22.08.2019 / 9:50

Ve dnech 12. až 20. července se konalo mistrovství světa ve zpracování textů na počítači v rámci 52. kongresu světové organizace pro informatiku INTERSTENO. Téměř čtyřicet medailí z udělených 86 přivezli domů z hlavního města Sardinie Cagliari čeští soutěžící. Světovému klání předcházelo týdenní soustředění v Litovli na ZŠ Vítězná, kde naši závodníci doladili své výkony.

Bývalí a současní žáci ZŠ Vítězná přivezli celkem 8 medailí. Mezi nejúspěšnější účastníky celého šampionátu patřila Martina Ivanova, studentka Slovanského gymnázia, která přivezla 5 medailí (2 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou). Štěpán Kratochvíl, student Gymnázia Jana Opletala v Litovli, vybojoval 2 bronzové medaile. Teprve třináctiletá Eliška Smetanová, žákyně 8. ročníku ZŠ Vítězná, se stala vicemistryní světa v korekturách v kategorii žáků do 16 let. Čtvrté místo na světě pro Terezu Spurnou ze ZŠ Vítězná je také obrovským úspěchem.

Velké poděkování patří Radě města Litovel a Sdružení rodičů při ZŠ Vítězná za finanční podporu.

Mgr. Zuzana Absolonová
ředitelka