Činnost školy se rozšířila o spolupráci se Seniorklubem Litovel

02.03.2016 / 14:40

Činnost školy se rozšířila o spolupráci se Seniorklubem Litovel

Dne 12. 2. 2016 proběhlo projektové dopoledne žáků 8. B třídy a členů Seniorklubu  Litovel.

Žáci se podívali na videoklip o činnosti klubu a jejich aktivitách a mohli si tak udělat reálnou představu o tom, jak aktivně naši důchodci tráví svůj zasloužený volný čas. Následovala společná svačinka, kterou žáci pro seniory připravili ve školní kuchyňce, kde nachystali vlastnoručně upečený štrůdl a čaj nebo kávu. Po svačině a krátkém osobním seznámení se rozdělili do tří pracovních skupin. Jedna skupina zůstala v kuchyňce, kde podle osvědčených receptů členek seniorklubu společně upekli několik druhů cukroví. Druhá skupina se naučila háčkovat a seznámila se krátce s dalšími výtvarnými technikami jako pletení a vyšívání. Prohlédli si překrásné ruční práce, které jim přinesly členky klubu ukázat. Třetí skupina poznávala formou zajímavého kvízu nejrůznější litovelská místa z dobových fotografií a plnila úkoly. Prohlédli si jejich skvěle vypracovanou kroniku se spoustou fotografií míst, které seniorklub navštívil. Na závěr zhlédli všichni žáci videoklip Litovelsko- hanácké ráj, kterým chtěli žákům zdůraznit hrdost, že se narodili v tak krásném kraji. Dopoledne hodnotili žáci i členové klubu velmi pozitivně a obě strany se těší na další spolupráci. Na závěr žáci poděkovali za pěkně strávené dopoledne drobnými dárečky, které si pro členy klubu připravili. Velké poděkování za nabídku spolupráce klubu s naší školou patří předsedovi klubu PhDr. Josefu HUBÁČKOVI, který veškeré prezentace klubu doprovázel vtipným a pro žáky přístupným komentářem, i všem zúčastněným členům.

Renata Šinclová

škola 014 škola 022 škola 027 škola 035 škola 038 škola 042 škola 043 škola 047 škola 048 škola 050