Daniel Bazala se stal úspěšným řešitelem krajského kola FO

27.05.2013 / 7:32

Daniel Bazala postoupil na základě vynikajících výsledků v okresním kole fyzikální olympiády do krajského kola, které se konalo 18. 4. 2013 na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci. I zde se mu dařilo. Ze čtyř netradičně zadaných úloh vyřešil dvě na plný počet bodů. Ve dvou dalších úlohách prokázal též porozumění problému, nedosáhl v nich však plný počet bodů. Ve velké konkurenci všech žáků 9. tříd ZŠ a kvart gymnázií celého Olomouckého kraje nedosáhl na stupně vítězů, stal se však jejím úspěšným řešitelem. Danielovi za jeho výsledky gratulujeme.

Účastníci fyzikální olympiády řeší úlohy nad rámec výuky, proto je potřeba pravidelná příprava a řešení mnoha úkolů. Při přípravě Daniela nastávaly takové okamžiky, kdy se z žáka Daniel stával mým partnerem při řešení problémů. Tento krásný pocit přeji všem učitelům.

RNDr. Miroslava Černá