DEN ZRUČNOSTI

18.12.2013 / 14:21

DEN  ZRUČNOSTI

Již druhým rokem SPŠS a SOU v Uničově  pořádala Den zručnosti. Letos se konal v úterý 10. prosince.Tato akce navazuje na Den otevřených dveří, který je určen pro žáky a jejich rodiče a je prezentací školy. Den zručnosti je naopak určen deváťákům, kteří se chtějí stát studenty na Průmyslové škole a Odborném učilišti v Uničově.  Byly osloveny okolní školy a zájemci si pak mohli nanečisto vyzkoušet, jak to na takové škole chodí. Nebyli pouze pasivními pozorovateli, ale na dvě hodiny se stali aktivními žáky. Mohli si vybavení školy nejen prohlédnout, ale také si ho vyzkoušet. Práce na CNC strojích, speciální programy na počítačích, moderní dílny zaujaly všechny přítomné. Také dobrá perspektiva a zájem na trhu práce patří k důležitým podmínkám volby tohoto vzdělání.Z naší školy se této akce zúčastnilo 11 žáků. Všichni vážně uvažují o podání přihlášky na tuto školu a tato akce je v tomto rozhodnutí podpořila. Naše žáky do Uničova doprovodily paní uč. Grossmannová a Vagnerová, pro které se tato akce stala místem výměny zkušeností s ostatními výchovnými poradci.

PhDr. Miroslava Vagnerová