Deník Otty Wolfa

02.12.2014 / 16:20

Deník Otty Wolfa

Ve čtvrtek 20.11.se žáci všech tří devátých tříd sešli, aby společně shlédli dokument Deník Otty Wolfa. Film vyrobila společnost Respekt a tolerance, která pátrala po osudu 15-tiletého chlapce Otty Wolfa, který za války s rodiči a sestrou nenastoupil do transportu do koncentračního tábora a 3 roky se skrývali v lesích a u známých v obci Tršice a Zákřov. Těsně před koncem války byl Otto krutě mučen a zemřel při zákřovském masakru – byl zaživa upálen. Ve filmu byly citovány ukázky z Ottova deníku, který si v době ukrývání psal. Deník bývá srovnáván se známým Deníkem Anny Frankové. Ovšem Ottův deník nemohl být dlouho vydán, proto málo lidí má o něm povědomí.  Zajímavý příběh o statečnosti Otty a všech obyvatel, kteří o ukrývané židovské rodině věděli a neprozradili je, žáky velmi zaujal.

Mgr. Halka Verna

DSC01890 DSC01891 DSC01893