Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; MailToEncode has a deprecated constructor in /var/www/clients/client13/web29/web/_common/common.php on line 488 DPS Benjamínek je ve zlatém pásmu! - ZŠ Vítězná Litovel

DPS Benjamínek je ve zlatém pásmu!

20.04.2016 / 14:29

DPS Benjamínek je ve zlatém pásmu!

Jak jistě víte, sborové zpívání má v Litovli již dlouhou tradici. Ve městě pracuje několik pěveckých sborů různých věkových kategorií a ani ti nejmladší z přípravného dětského sboru Benjamínek při ZŠ Vítězná nezahálí. Tyto děti z 1. stupně se pilně připravují na pravidelných zkouškách, aby mohly publiku zazpívat své oblíbené písničky.

Jarní přípravu si sboráčci z 4. – 7.tříd zpestřili dvoudenním soustředěním ve škole, kdy se nejen zpívalo, ale na programu byla i návštěva bazénu, hry a například ještě oblíbené karaoke. Hlavní cílem však byla příprava na jarní vystoupení. To první bylo hned po Velikonocích ve čtvrtek 31. března, kdy jsme vystoupili na setkání litovelského Seniorklubu s pásmem veselých písniček a básniček. Ale to hlavní nás teprve čekalo…

V pátek 15. dubna se konal XXVI. ročník soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů v Uničově a DPS Benjamínek byl poprvé při tom. Rozezpívání, soustředění, čekání, úprava sboráckého oblečení, nezapomenout na úsměv, nechybí nám nic? Přece jen, všichni kromě paní učitelky jsou tu úplně poprvé… Krásné prostředí koncertní síně ale jen umocnilo příjemnou atmosféru celého soutěžního dne. Pak ještě netrpělivé čekání na výsledky… a můžeme se s vámi podělit o velikou radost – v naší kategorii jsme se umístili na příčce nejvyšší – ve zlatém pásmu! Přirozené a soustředěné zpívání, k tomu klavírní doprovod v podání Jiřího Kameníka a usměvaví sboráčci, to všechno napomohlo, stejně jako podpora rodičů a pedagogů.

Chtěla bych tímto všem sboráčkům poděkovat za reprezentaci školy i města a také pozvat všechny příznivce dětského sborového zpěvu na náš Májový koncert, který se koná ve čtvrtek 26. května v 18 hod. v Koncertním sále MK Litovel.

Mgr. Iveta Navrátilová,

sbormistryně DPS Benjamínek a DPS Mládí

DSCN0252 soustředění DPS DSCN0778 DSCN0784 DSCN0787 DSCN0803 DSCN0806 DSCN0808 DSCN0811 DSCN0814 DSCN0820 oslava ve škole