DPS MLÁDÍ - STŘÍBRNÉ PÁSMO Z UNIČOVA!

27.04.2015 / 7:41

DPS MLÁDÍ - STŘÍBRNÉ PÁSMO Z UNIČOVA!

V pátek 10. dubna 2015 se členové a členky našeho Dětského pěveckého sboru Mládí zúčastnili XXV. ročníku krajské postupové přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Uničově. V krásném prostředí koncertní síně zazpívalo celkem 15 sborů ze základních i uměleckých škol, středních škol a kulturních zařízení Olomouckého kraje.

V kategorii školních pěveckých sborů ze základních škol soutěžilo nejvíce těles, která se připravila opravdu svědomitě, takže porota měla těžké rozhodování. Náš sbor v této kategorii vybojoval umístění ve stříbrném pásmu, což nás těší o to víc, že zlaté pásmo nebylo uděleno vůbec. Velký dík patří sbormistryni a paní učitelce Ivetě Navrátilové, která celé vystoupení nacvičila. Všichni sboráci si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci školy.

Za klavírní doprovod děkujeme Marii Mazákové a Ivetě Navrátilové, která se v dirigování vystřídala s Michaelou Drešrovou – naší dlouholetou kamarádkou a oporou, která nám pravidelně pomáhá na soustředěních s nácvikem. Na zobcovou flétnu zahrála Valerie Uherková z 6.B.

Z našeho výkonu a ocenění jsme všichni měli obrovskou radost. Pro velkou část sboru to byla poslední účast na soutěži v barvách DPS Mládí, protože jako deváťáci odchází na střední školy. Doufáme, že si cestičku ke sborovému zpívání najdou i tam a třeba navážou na úspěchy ze základní školy.

členové a členky DPS Mládí

diplom DPS Mládí 10.4.2015 DSC_0003 DSC_0007 DSC_0008 DSC_0012 DSC_0016 DSC_0017 DSC_0435 DSCN7960