EUROREBUS

10.04.2014 / 13:13

Celkem 8 týmů nás reprezentovalo v Krajském kole 19. ročníku soutěže EUROREBUS

V pátek 4. dubna 2014 naši školu reprezentovalo osm týmů po třech žácích ze tříd 6. A, B, C; 8. A, B; 9. A, B, C v Krajském kole 19. ročníku soutěže EUROREBUS v Regionálním centru Olomouc. Před postupem  do Krajského kola soutěže školních tříd EUROREBUS 2013/2014 museli žáci absolvovat náročné internetové soutěže v podobě korespondenčních kol, elektronických kol, Bonusovek s Dnešním světem a mnoho dalších.

Na začátku března byli nejúspěšnější řešitelé tříd pozváni do Krajského kola 19. ročníku, aby obhájili své znalosti. Největšího úspěchu dosáhla třída 6. A ve složení Matěj Faltus, Patrik Horák a Vojta Štaffa. Chlapci vybojovali 4. místo, a tím i postup do Celostátního finále 19. ročníku soutěže EUROREBUS, které se uskuteční začátkem června 2014 v Praze.

Úspěšní byli i jednotlivci v doprovodných soutěžích. Z 8. A hned dva žáci, Marek Gottwald získal pěknou cenu se soutěží E.on, správně odpověděl na otázky týkající se energie v českých domácnostech. Další šťastnou se stala Martina Ivanova, která byla vylosována na prvním místě se svým snem „Strávit trénink na střídačce hokejového mužstva“. Projekt DreamCatcher - Chyť svůj sen je projektem pro mladé lidi od 11 do 21 let a umožňuje splnit i zdánlivě nesplnitelné sny.

Moc gratuluji všem účastníkům za skvělou reprezentaci naší školy.!!!

Fotogalerie uložena na:

Mgr. Andrea Švecová