Exkurze na pracovišti Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje

05.06.2015 / 13:10

Exkurze na pracovišti Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje

Účastí na exkurzi vyvrcholila výuka první pomoci kroužku Mladý zdravotník.

3. června 2015 dopoledne se Mladí zdravotníci vypravili na exkurzi do operačního střediska a výjezdové základny Aksamitova 8 v Olomouci. Byli jsme přivítáni zdravotníkem Janem Balcárkem, který nás také po celou dobu provázel. Navštívili jsme „řídící centrum“  ZZS  OK dispečink, kde nás seznámili se způsobem přivolání a logistikou zabezpečení profesionálního poskytování odborné pomoci. Nakonec jsme si prohlédli detailní vybavení sanitního vozu.

Budoucím zdravotníkům byla přiblížena praktická realita této velmi náročné práce.

Chceme poděkovat panu řediteli MUDr. I. Marešovi za umožnění exkurze, J. Balcárkovi za seznámení s operačním střediskem a všem záchranářům, kteří se nám po dobu exkurze věnovali.

Fotogalerie na stránkách:

Mgr. Andrea Švecová a Mladí zdravotníci