Expedice za světlem

29.10.2015 / 10:17

Ve středu 21. 10. 2015 vyrazili žáci 7.B na „Expedici za světlem“.

V Olomouci navštívili Pevnost poznání, a to expozici Světlo a tma. Vyhráli si zde s mnoha interaktivními pokusy. Snad nejvíce se pobavili u zobrazování předmětů pomocí infračerveného a ultrafialového světla. Oblíbené bylo též pozorování pod mikroskopem, kde sledovali např. tkaničku od bot, strukturu svého prstu nebo nečistoty… Mezi další oblíbené části expozice patřily hrátky s výboji v plazmové kouli. U jednotlivých pokusů se žáci pořádně pobavili a získali mnoho nových zkušeností. Následovalo uklidnění ve zdejším příjemném Planetáriu. Až dech se jim tajil při sledování mimořádně graficky i obsahově zpracovaného filmu Zpátky na Měsíc.

Přes olomoucký park a centrum Olomouce se žáci přesunuli do Laserové arény. Zde pomocí laserových zásahů na osvětlené vesty kamarádů završili svoji „Expedici za světlem“.

RNDr. Miroslava Černá

01 02 03 04 05 06 06A 06B 07 08 09 10 11 12 14 15 16 17 18 19