Hodina kódu na schůzkách debrujárů

02.02.2015 / 17:40

Od začátku školního roku se pravidelně každý čtvrtek schází žáci 6.B s p. učitelkou RNDr. Miroslavou Černou  v kroužku debrujárů. Tento kroužek nazvali INFYMA, protože bádají v oblastech informatiky, fyziky a matematiky.  Za půl roku zvládli vytvořit mnoho pokusů a též vyřešit spoustu problémů, a to především z oblasti fyziky. V prosinci se v učebně informatiky zapojili do celosvětové akce Hodina kódu. On-line soutěžili s desítkami miliónů studentů z přibližně 180 zemí světa. Vyzkoušeli si, co to znamená programovat. Začali od jednoduchých programů, mohli si vyzkoušet těžší řešení vedoucí k cyklům a podmínkám. Debrujáři byli zvládnutím všech úkolů nadšeni. A ještě navíc ten stejný den získali mezinárodní certifikát o účasti na této akci.

DSCF1736 DSCF1737 DSCF1742 DSCF1747 DSCF1748 DSCF1749 DSCF1752 DSCF1753 DSCF1757