Horké letní dopoledne na Šargounu

21.09.2016 / 7:52

Horké letní dopoledne na Šargounu

Začátek nového školního roku jsme si zpříjemnili návštěvou IC Litovelského Pomoraví Šargoun.

Celé dopoledne nás bývalá kolegyně p.uč. Věra Grossmannová zaujala vyprávěním o Šargounu, o jeho historii, o jeho významu jako vstupní brány do CHKO Litovelské Pomoraví. Shlédli jsme 3D film o oblasti, ve které žijeme a kam se jezdí dívat lidé z širokého okolí.

Závěr našeho zážitkového učení bylo povídání o životě včel s názornými pomůckami. Takže např. víme, že vývoj včely trvá 21 dní.

A zcela nakonec jsme si jako jedni z prvních mohli prohlédnout zajímavé umělecké dílo, které bylo sestaveno jen z předmětů, které byly vyloveny z naší řeky Moravy. Nikoho nenapadlo, že se z těchto věcí dá vyrobit krásný stůl s lampou, doplněný nádherným albem s fotografiemi řeky a jejího celého toku.

Třída 4.B

DSCF6361 DSCF6364 DSCF6367 DSCF6368 DSCF6374 DSCF6378 DSCF6385 DSCF6386