Hravá věda na 1. stupni

06.04.2017 / 9:03

Hravá věda na prvním stupni

Rok s rokem se sešel, máme tady opět jaro a jako obvykle ho prožíváme s panem učitelem Radkem Chajdou a s jeho Hravou vědou. Tentokrát na téma plasty a jejich recyklace. Děti si vyzkoušely vznik plastového vlákna, výrobu krásně barevného „mramoru“  z mikrotenových sáčků a ukázaly si tvarovou paměť plastového kelímku. Také si namalovaly obrázek tajným inkoustem, jímž bylo v našem případě mléko, který se zviditelnil až po zahřátí. Opět se náplň hodiny líbila.

Mgr. Ivana Navrátilová

DSCF6419 DSCF6420 DSCF6421 DSCF6422 DSCF6423 DSCF6424 DSCF6425