Informace o přípravné třídě

27.04.2020 / 15:38

Informace ke zřízení přípravné třídy při Základní škole Litovel, Vítězná 1250, okres Olomouc pro školní rok 2020 – 2021.

Přípravná třída je určena

• pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

Cílem je

• systematická příprava dětí na zahájení povinného vzdělávání, usnadnění vstupu do 1. třídy a následně tak předcházení budoucím školním neúspěchům

Specifika přípravné třídy

• počet dětí: 10 – 15
  • vzdělávací program pro předškolní vzdělávání
  • individuální přístup
  • slovní hodnocení
  • výuka aprobovaným učitelem a spolupráce se školním psychologem
  • bezplatný pobyt

Výuka

Přípravná třída bude umístěna ve třídě v přízemí na prvním stupni. Třída bude speciálně vybavena tak, aby plnila svůj účel, tj. přizpůsobeným školním nábytkem, herními a relaxačními plochami, kobercem.

Děti budou při činnostech využívat materiály pro předškolní výuku, zábavné pracovní sešity, jednoduché učebnice, didaktické hry, pomůcky, hračky.

Obsah vzdělávání v přípravné třídě se řídí Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání a je součástí našeho školního vzdělávacího programu.

„Pružný“ rozvrh tematických bloků bude doplněn vycházkami, účastí na školních akcích i mimoškolních aktivitách. Délka pobytu se časově shoduje s organizací v 1. třídách, tedy po dobu školního roku od 8:05 do 11:45 hodin.

Děti mohou za úplatu navštěvovat školní jídelnu (18,--Kč za oběd, 15,--Kč za svačinku o velké přestávce)  a školní družinu (200,--Kč za pololetí).

Provoz školní družiny je ráno od 6:15 hod. do 8:00 hod. a po vyučování od 11:45 hod. do 16:30 hod.

Do přípravné třídy bude přijato minimálně 10 a maximálně 15 dětí. Pokud nebude dostatečný počet přihlášených, nelze přípravnou třídu otevřít.

O přijetí dítěte

rozhoduje ředitelka školy na základě žádosti zákonného zástupce. Rodiče dítěte s odkladem povinné školní docházky k žádosti také přiloží písemné doporučení školského poradenského zařízení o odkladu.

Termín pro podání žádosti je do 30. 4. 2020.

Dítě po ukončení přípravné třídy může pokračovat ve vzdělávání na naší škole, adaptace na školní prostředí je tedy již bez potíží.