Jak jsem si vybral svoji střední školu

13.03.2021 / 15:26

Jak si deváťáci vybírali střední školy

I když jsou žáci devátých tříd již docela dlouho mimo školní lavice, čas plyne dál a oni, stejně jako všichni jejich předchůdci, stáli v minulých týdnech před důležitým rozhodováním, kam se vydají příští školní rok, jaká bude jejich další cesta životem. Nyní jsou střední školy již vybrány, přihlášky odevzdány…

Trochu se rozepsali, co sehrálo při volbě studia důležitou roli:

Pro školu desingu a módy jsem se rozhodla, protože se zde pohybujete převážně v uměleckém prostředí, což mě baví a ráda se o tom naučím další informace. Móda jako taková mě taky velice zajímá, mám ráda hodně výstřední, někdy až skoro nenositelné oděvy. Taky to pro mě přináší určitou výzvu, a to měřit se ve svých dovednostech s budoucími spolužáky. Na novou školu se opravdu moc těším, ale mnohem raděhi bych zůstala na Vítězné, ještě se mi moc nechce se loučit.

Maruška Blechtová

Moje rozhodnutí ovlivnilo to, že mě vždycky bavila auta a všechno s nimi. To vše začalo díky úžasnému seriálu "Top Gear" a jeho možná ještě lepším moderátorům.  Bohužel seriál byl zrušen. Stále jsem ještě nevěděl, co bych chtěl dělat. A pak začali svůj vlastní seriál se jménem "Grand Tour". To mi vnuklo novou naději a povzbudilo mě to rozhodnout se. A tak jak jsem se rozhodl. Také jeden z mých dobrých kamarádů již na školu chodí, tak jsem si řekl, že tam půjdu také. Ve škole jsem se byl podívat na den otevřených dveří a škola se mi moc líbila.

Jarda Dohnálek

Mě vždycky zajímaly hry. Ať už to bylo Člověče, nezlob se, nebo třeba Kloboučku hop (jestli si pamatujete). Jak jsem rostl, tak mě začínaly bavit počítačové hry, jako třeba Prehistorik nebo první Doom. Bavila mě na nich ta interaktivnost, ta možnost rozhodování. Teď jak už jsem starší, tak se čím dál víc začínám zajímat o to, jak se ty hry dělají, jak se tzv. "vyvíjejí".  Proto jsem si vybral školu, která se zaměřuje hlavně na programování, protože vývoj her je hlavně o programování. Teď v poslední době mě chytly docela ještě 3D tiskárny, což je skvělé, protože to se taky vyučuje na průmyslovce. Mě prostě baví to, že když něco udělám, tak hned vidím výsledek.

Filip Dostál

K výběru mé budoucí školy mě přivedl zájem o práci s počítači. Také mě baví fyzika, chemie a matematika, která se na jedné ze škol vyučuje více.

K výběru mě také přivedlo následné možné uplatnění v budoucí práci a také možné studium na vysoké škole.

Zajímají mě veškeré technické pokroky od počítačů až k letům na jiné planety a další kosmické tělesa pomocí raket a raketoplánů. Právě v těchto oborech se uskutečňují v poslední době neskutečné pokroky.

Lukáš Gazdík

Rybářskou školu v Třeboni jsem si vybral, protože s rybářstvím mám zkušenosti. Rybářství se věnuji už od mala. Rybařím sportovně i rekreačně. Mám i zkušenosti s několika věcmi, co se na této škole učí. Chtěl jsem být na škole někde dál od domova, abych byl na intru a vyzkoušel si, jaké to je.

Martin Koukal

Již v předškolním věku mě zajímala elektřina. Odmala jsem si zapojoval různé obvody s žárovkami a elektromotory. Postupně jsem své znalosti a dovednosti rozšiřoval a učil jsem se novým věcem od ostatních elektrikářů, od příbuzných, z internetu. I když to o mně málo kdo ví, tak například u strejdy na chatě jsem zvládl zapojit solární panel, udělat světelné rozvody a mnoho dalších věcí. Také jsem opravil spoustu elektrických spotřebičů v domácnosti, jako např. žehličku, tyčový mixér, rychlovarnou konvici atd. Tato práce mě naplňuje a motivuje, abych se více a více zdokonaloval. A proto mi moje mamka doporučila, abych si vybral Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Olomouci, kde jsem byl i na Dni otevřených dveřích. Moc se mi tam líbilo a doufám, že budu přijat.

Jirka Nepustil

Přejeme všem, aby se jejich sny vyplnily!

Mgr. Eva Zemánková, tř. uč. 9.A