Jak se učím hravě přírodopis?

18.05.2020 / 6:30

Jednou jsme byli na výletě a tam jsem našel housenku. Přemluvil jsem rodiče a vzal si ji do krabičky domů. Samozřejmě tam měla otevřeno, aby mohla dýchat.

Doma jsem ji předělal do sklenice a dal jí trávu, pampelišky a kousek okurky. Hned druhý den si tam kolem sebe dělala pavučinku a zakuklila se. Zabalená vypadala jako že mi umřela. Každý den jsem ji sklenici rosil, ale ona nic. Jenom  spala a spala. Malou sklenici jsem předělal do velké sklenice. Pro případ že by se motýl vyklubal, aby měl místo.

10. den byl pro mne zázrakem. Z kukly vylezl krásný motýl. Díky paním učitelkám jsem zjistil, jaký je to druh a co má rád za potravu. Jeden den zůstal kvůli zpevnění křídel ve sklenici. Taky nebylo vhodné počasí, aby mohl jít na svobodu. Ale hned další den přišel čas vypuštění do přírody.

A tak to skončilo. Snad se má motýlek dobře.

Michal Kroutil, 4.A

Mgr. Ivana Gregušová