Jak si připomínáme 17. listopad?

18.11.2021 / 11:46

Jak si připomínáme 17. listopad?

Již devátým rokem je naše škola, stejně jako další stovky základních a středních škol, zapojená do projektu Příběhy bezpráví, jehož cílem je seznámit starší žáky s moderními československými dějinami. V minulosti jsme pravidelně v průběhu listopadu pořádali besedy s pamětníkem, projekce filmů na vybrané téma a předloni se konala pro veřejnost úspěšná retro show k 20. výročí sametové revoluce v jídelně školy. Heslem letošního ročníku bylo "Mladí proti komunismu". Žáci 8.A se den před státním svátkem seznámili s historickým pozadím tohoto dne a zhlédli dokumentární film ze série ČT Neznámí hrdinové –„Ta krásná holka z vily nad řekou". Vypráví o odvážné ženě, která si i v nelidských podmínkách komunistického vězení dokázala zachovat důstojnost. Příběh žáky zaujal a motivoval k vyjádření vlastního názoru a diskuzi ve třídě. Věřím, že i když si jeden volný sváteční den žáci doma rádi užijí, budou si dobře pamatovat význam tohoto svátku.

Mgr. Halka Verna

20211116_142006 (1) 20211116_143442 20211116_145324 stažený soubor