Jakub Kolář v celostátní matematické soutěži Pangea

17.05.2017 / 14:46

Jakub Kolář z 8.B na základě 1. místa v regionálním kole postoupil v kategorii 8. ročníků mezi 50 účastníků, kteří měli tu čest účastnit se celostátního kola matematické soutěže Pangea, které se konalo 5. 5. 2017 v nové budově Národního muzea v Praze. Soutěžní část probíhala v dopoledních hodinách. Žáci měli za úkol během 60 minut řešit 25 úloh zaměřených letos na architekturu a lékařství. V odpoledních hodinách došlo k závěrečnému slavnostnímu hodnocení. Moderovala jej herečka Zora Jandová, patrony letošního ročníku se stali herečka Dana Morávková a herec a architekt David Vávra. Na pódiu též velice zajímavě o životě a o matematice promluvilo mnoho akademiků a lékařů. Hlavním cíl této soutěže byl splněn. Soutěž podpořila motivaci žáků vůči matematice a poukázala na její důležitost v běžném a profesním životě.

Děkujeme Jakubovi za reprezentaci naší školy

RNDr. Miroslava Černá
vyučující matematiky