Jarní Vídeň – 7. 5. 2014

16.05.2014 / 14:01

JARNÍ VÍDEŇ – 7. 5. 2014

V letošním roce jsme podnikli historicko-přírodovědný poznávací zájezd do Vídně. Byl určen žákům ZŠ Vítězná, kteří mají zájem jak o historii, tak o přírodu.

Po příjezdu do Vídně jsme se před branami Schönbrunnu rozdělili na dvě skupinky.

První skupina, která se zajímá o historii, si společně s paní učitelkou M. Vagnerovou a I. Navrátilovou prohlédla nejnavštěvovanější místo Vídně - zámek Schönbrunn. Barokní zámek Schönbrunn dříve sloužil jako letní sídlo císařské rodiny a dodnes připomíná velikost říše a moci.

Druhá skupina, která má ráda přírodu a zvířata, následovala paní učitelku A. Švecovou do ZOO Schönbrunn.  Tato ZOO byla zvolena v roce 2008 nejlepší zahradou Evropy. Děti hned na začátku zaujalo mládě pandy, které předvádělo na stromě nevídané kousky.

Po prohlídkách následovala procházka mezi pestrobarevnými záhony zámeckých zahrad, výhled na altánek Glorieta a společné focení u velkolepé Neptunovy fontány. To završilo naše historicko-přírodovědné poznávání Schönbrunnu.

Celý zájezd jsme ukončili návštěvou zábavného parku Prater.  Nabízí nespočet atrakcí, které člověku berou dech. Sice nám chvíli po příjezdu začalo poprchávat, dětem to však vůbec nevadilo a atrakce si velmi užily.

Na konci cesty zazněl dotaz: „ Kdy se pojede příště?“

Fotogalerii naleznete na stránkách: http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/7.5.2014_Viden/

Mgr. Andrea Švecová