K prameni řeky Moravy s 8.A

18.10.2013 / 14:05

Dne 26.9.2013 se žáci 8.A třídy zúčastnili výletu k prameni řeky Moravy.

Tento výlet dostali za odměnu, kdy v soutěži Olomouckého kraje a Lesů ČR získali 1.místo v soutěži nazvané „Kniha našeho lesa“.

Do Hanušovi jeli vlakem a pak do Stříbrnic a na Návrší auty od Lesů ČR. Po celý den nás doprovázel p.lesní správce a p.ing. Nožířová z CHKO Kralický Sněžník.

Během výstupu ukazovali žákům zajímavosti lesa, mluvili o ochraně lesa i kalamitách,popisovali některé druhy ptactva,rostlin,tak,až se žáci dostali k prameni řeky Moravy.Z pramenu se napili,několikrát si jej vyfotili a pokračovali po hřebeni k rozhledně.Žákům bylo také vysvětleno,proč je na  Kralickém Sněžníku socha slůněte. Nepřálo,ale počasí,poprchávalo a byla mlha.Žáci byli pozváni do pravé lovecké chaty,kde dostali teplý čaj a poslouchali od lovců historky o jelení říji,která právě začala.

P.lesní správce seznámil žáky také s prací v lese,s lesními mapami a pro žáky měl připravené malé dárky.

I přes nevlídné počasí se nám všem výlet velmi líbil a domů jsme si odváželi pěkné vzpomínky.

IMG_0634 IMG_0635 IMG_0636 IMG_0641 IMG_0642 IMG_0643 IMG_0644 IMG_0647 IMG_0649 IMG_0650