Krajské kolo chemické olympiády

17.04.2013 / 13:20

Přírodní vědy na základní škole

Předměty přírodních věd patří k zajímavým ,  ale také náročným, žáky někdy obávanými předměty základní školy. Nejen práce v matematice, fyzice, informatice , přírodopisu, ale také v chemii je náročná . Různá měření , výpočty, důkazy látek a jejich vlastností jsou  zajímavou náplní hodin a kroužků. Žáci, kteří se této činnosti věnují postupně získávají vědomosti  a dovednosti  při laboratorních cvičeních a experimentech. Tito žáci se velmi se svými vědomostmi posouvají směrem ke střední škole.

Takové žáky máme v 9.A třídě a zaslouží si pochvalu a obdiv spolužáků. Patří mezi ně Daniel Bazala a Martin Kanta a další žáci této třídy, kteří vypracovali Školní kolo chemické olympiády.

Na Gymnaziu ve Šternberku se dne 1.3.2013 konalo Okresní kolo chemické olympiády. Naši ZŠ reprezentovali  Daniel Bazala a Martin Kanta. Dan se stal úspěšným řešitelem a dne 12.4.2013 reprezentoval naši školu v Krajském kole chemické olympiády na PřF UP v Olomouci. Stal se rovněž úspěšným řešitelem a získal ze 32 uchazečů 19.místo. Je nutné podotknout, že se soutěže Krajského kola chemické olympiády zúčastnili studenti gymnazií z Olomouce, Šternberka, Přerova, Prostějova a pouze 4 základní školy.

Dan si soutěž užil. Velmi se mu líbila praktická část v laboratoři, kde vyráběli a dokazovali vlastnosti oxidu uhličitého. Dan se o chemii zajímal už na 1.stupni ZŠ, kde navštěvoval kroužek“Chemíček“ , v loňském roce vyhrál soutěž „Malá chemická olympiáda“ konaná rovněž na Gymnaziu ve Šternberku.

V Projektu litovelského gymnazia „Zkvalitňování výuky chemie a biologie na GJO „ Dan se svými vědomostmi opět vyniká.

Tomuto milému a skromnému žáku 9.A třídy přeji mnoho úspěchů při dalším studiu i v životě!

Mgr. Věra Grossmannová