Lyžařský kurz 7. tříd

04.02.2013 / 15:24

Lyžařský kurz 7. tříd ZŠ Vítězná Litovel
Ve dnech 21. – 25. ledna jsme se zúčastnili lyžařského výcviku na Dolní Moravě. Sraz byl v pondělí ve čtvrt na devět na autobusové z astávce u školního bazénu. Naložili jsme všechny tašky a lyže do kufru, rozloučili jsme se s rodiči, nasedli do autobusu a o půl deváté jsme odjeli od školy. Atmosféra byla veselá, jelikož na nás čekalo pět dní plných zábavy, zážitků a lyžování. Když jsme přijeli k hotelu Sněžník, byli jsme rozděleni do pokojů, vybalili jsme si věci a po obědě jsme vyrazili na svah. Bohužel jsme se ale dozvěděli, že první den nemáme koupenou permanentku a tak jsme museli celé odpoledne šlapat kopec. Naštěstí jsme šlapali pouze první den a ostatní dny jsme mohli v klidu jezdit na vleku. Každý večer byl nachystaný program ve společenské místnosti plný her a někdy i zajímavých přednášek. V úterý měl přednášku pan učitel Kubín, která se týkala lyží, snowboardů a jejich údržby a hned po té následoval program, který nachystala 1. skupina (lyžaři). Ve středu měl u nás přednášku bývalý velitel horské služby Milan Gracias. Přednáška byla velmi poučná a plná zajímavostí o masivu Kralického Sněžníku, o jeho historii a o bezpečnosti. Po 10 minutové pauze začal program od 2. skupiny (nelyžaři). Ve čtvrtek nás nečekala žádná přednáška, nýbrž vyhodnocení nejlepších lyžařů a lyžařek, nejvíce i nejméně uklizených pokojů i zhodnocení kázně. Jako nejlepší lyžaři se umístili Marek Gottwald a Ondřej Juráš a jako nejlepší lyžařky se umístily Anna Gottwaldová a Michaela Balcárková. Učitelé na závěr zhodnotili celý kurz kladně a pochválili nás za kázeň. Poté měla rozlučkový program nachystaná 3. skupina (snowboardisté). V pátek jsme lyžovali pouze dopoledne, odevzdali jsme permanentky, naobědvali jsme se a odpoledne už jsme jeli domů. Celý kurz se všem ohromně líbil a nikdy na tento lyžařský kurz nezapomeneme.
Lyžaři 1. družstva
Mgr. Anna Rakowská