Lyžařský kurz sedmáků

02.02.2015 / 10:48

Lyžařský kurz sedmáků

Ve dnech 19. 1. - 23. 1. 2015 se žáci sedmých tříd naší školy zúčastnili lyžařského kurzu, jehož cílem bylo především posílení jejich lyžařských dovedností.

V pondělí kolem jedenácté hodiny jsme se ubytovali v Chatě Marion - Karlov pod Pradědem, které se říká Malý Edison. Tady nás čekalo příjemné překvapení – chata byla velmi pěkná a útulná. Pokoje pro dívky měly dokonce i vlastní sociální zařízení. Na chatě byla kuchyňka, jídelna, lyžárna a společenská místnost, kde jsme se každý večer scházeli. Vedoucí kurzu paní učitelka Anna Rakowská nám přečetla denní rozkaz a určila vedoucího dne a službu. Probírali jsme, co se během dne přihodilo. Potom následoval večerní program, pan učitel Kubín nám vyprávěl zajímavosti o lyžích a snowboardu, paní učitelka Švecová si připravila naučný program o první pomoci a dokonce nás navštívil člen horské služby s přednáškou o práci horské služby, což bylo velmi zajímavé a poučné.      Každé ráno a odpoledne jsme jezdili na svah. Hned první den nás učitelé rozdělili do tří družstev. LYŽAŘE měla na starosti paní učitelka Anna Rakowská, NELYŽAŘE paní učitelka Marcela Čtvrtníčková a SNOWBORĎÁKY pan učitel Zdeněk Kubín. Jela s námi i skvělá zdravotnice, paní učitelka Andrea Švecová, která byla velmi šikovná a měla s námi plné ruce práce. Přihodilo se nám pár menších úrazů, které ale nebyly nijak závažné. Dokonce i mě paní učitelka zachraňovala na svahu, protože po pádu na lyžích jsem si narazila koleno. Paní učitelka Švecová byla také naší vrchní fotografkou, pořídila krásné snímky a videa, vše najdete na stránkách http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/. Do vedlejší chaty Edison jsme chodili na jídlo. Vařili velmi dobře a všem moc chutnalo. Nakonec se nám vše podařilo naučit jak na lyžích, tak na snowboardu. Kurz skončil vyhodnocením nejlepších lyžařů a snowboarďáků. Z každého družstva mohla vyhrát jenom jedna dívka a jeden chlapec, kteří udělali největší pokrok. Vyhráli jsme stejně všichni!!! Na lyžařském kurzu se všem líbilo a nejradši bychom se na hory vrátili.

Veronika Dostálová, 7. A

Fotografie pořídila paní učitelka Švecová a najdete je na stránkách: