Májový koncert DPS Mládí a Benjamínek

27.06.2016 / 12:25

Májový koncert DPS Mládí a Benjamínek

Ve čtvrtek 26. května 2016 se v koncertním sále MK konal již tradiční májový koncert obou dětských pěveckých sborů, které působí při ZŠ Vítězná v Litovli – DPS Mládí (6. – 9. třída) a DPS Benjamínek (1. – 5. třída). Ten letošní koncert byl tak trochu výjimečný. Zúčastnili se ho naši hosté ze Slovenska. Není tajemstvím, že Litovel a Revúca byla v minulosti družební města, a je dobře, že se tyto vazby nepřetrhaly. Nadále spolupracují naše ZŠ Vítězná se ZŠ J. A. Komenského v Revúci.

V úvodu koncertu přivítala početné publikum paní ředitelka Mgr. Zuzana Absolonová a pan místostarosta Viktor Kohout, který pochválil děti za umístění ve zlatém pásmu na soutěži v Uničově v dubnu letošního roku. A pak už se sál rozezvučel dětskými hlásky zpěváčků DPS Benjamínek. Po třech lidových písních následovaly dvě umělé, aby vzápětí Benjamínek vystřídal DPS Mládí se svými nádhernými sólovými party. Představily se žákyně 7. ročníků Nikola Koloušková, Veronika Rozmanová a Valerie Pětvalská. DPS Mládí v současné době navštěvuje menší počet děvčat, a tak čekají na příchod nových členů, kteří mu v Benjamínku vyrůstají.

Koncert zakončilo společné vystoupení obou sborů složené z písní lidových i umělých, jednohlasých i vícehlasých. A stejně jako v loňském roce, ostatně jako ve všech předchozích letech, zaznamenal velký úspěch. Diváci odměnili zpěváky neutuchajícím potleskem a pan ředitel Mgr. Emil Valko z partnerské školy v Revúci dokonce neplánovaně vystoupil, aby osobně dětem za krásný umělecký zážitek poděkoval. Velký dík patří paní učitelce Ivetě Navrátilové, která oba sbory vede, neboť po loňském odchodu deváťáků se řady DPS Mládí velice ztenčily, a přesto se jí podařilo připravit program, který byl nádhernou tečkou za její celoroční prací.
Děkujeme také muzikantům, kteří zpěváčky doprovázeli: na klavír – Jiří Absolon, na kytaru – Petr Obšil, na zobcovou flétnu – Valerie Pětvalská (žákyně 7.B) a na africký buben – Jiří Neplech (žák 8.C).

Popřejme oběma sborům do příštího školního roku, ať se jim daří stejně jako doposud.

Mgr. Miloslava Flášarová

DSC_1015 DSC_1021 DSC_1038 DSC_1042 DSC_1051 DSC_1057 EDSC_0010 EDSC_0014 EDSC_0031 EDSC_0036 EDSC_0044 EDSC_0054 EDSC_0067 EDSC_0087 EDSC_0096 EDSC_0104 EDSC_0123 EDSC_0145 EDSC_0171 EDSC_0180