Matematický klokan

29.03.2019 / 15:41

MATEMATICKÝ KLOKAN

Březen je nejen prvním jarním měsícem, ale také měsícem logické soutěže nazvané Matematický Klokan. Soutěž je zaměřená hlavně na přemýšlení a řešení problému.

Každoročně se jí účastní i naše škola, a to ve čtyřech pro ni určených kategoriích.

Ti nejmenší, druháčci a třeťáčci, soutěžili v kategorii CVRČEK a na prvních místech se umístili:

Alexej Dočekal, Emilie Lovečková, Jan Sedláček a Natálie Steigerová, všichni z třídy 3. B.

Pro čtvrtou a pátou třídu je určena kategorie KLOKÁNEK a pořadí na prvních třech místech je následující:

Ema Kudláčková a Eliška Nantlová, obě z 5. B a Sára Mia Březinová z 5. A

Šesťáci a sedmáci si lámou hlavičky v kategorii BENJAMÍN a první tři místa obsadili tito žáci:

Jakub Navara z 6. A, Libor Korienek z 7. A a Adam Pazdera z 6. A

Poslední kategorií základních škol je KADET určený osmým a devátým třídám a nejlepší z této kategorie jsou žáci:

Vlastimil Kleibl z 9. A, Tereza Spurná z 8. A a Radomír Vaňha z 9. A.

Všem účastníkům děkujeme za poctivý a odpovědný přístup k soutěži.

Miloslava Flášarová