Mikuláš na naší základní škole

10.12.2015 / 12:47

MIKULÁŠ NA NAŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Zaznívá rolniček hlas,

čas Vánoc už vítá nás.

Dřív než rozzáří se stromeček,

než rozbalíte vytoužený dáreček,

slyšte, slyšte z dáli hlas,

přichází k Vám Mikuláš.

V garáži si sáně nechal,

za Vámi hned kvapem spěchal.

Potěšit chce srdíčko

a pohladit maličko.

Přišla doba rozjímání,

pohody a naslouchání.

Stalo se pěknou tradicí, že adventní období vítá na Základní škole Litovel Vítězná Mikuláš se svoji družinou. Už od samotného rána má mnoho povinností. Musí pozdravit všechny třídy, pochválit hodné, pokárat nezbedníky, ale hlavně rozdat nadílku. Mikuláš, andílci, ale i nezbední čerti předvedli posluchačům pásmo složené z koled a veselých rýmovaček. Připomněli jim tradice, advent, zlobivým ukázali čerti pytel i metličku. Pro žáky všech tříd byl připraven obdobný program. Čerti jim vypočítali všechny neřesti, kterými „zpestřují“ vyučování i přestávky. Společně si zazpívali známé vánoční písně a se sladkou nadílkou odcházeli zpět do svých tříd. Celý program nacvičili žáci 9. tříd, kteří pod vedením p. uč. Ivety Navrátilové pilovali pěveckou část vystoupení. S paní uč. Vagnerovou nacvičili recitační pasáže. Radostné tváře dětí, oči plné očekávání, pochvalná hodnocení – to vše jim bylo odměnou za vynaložené úsilí. Poděkování patří také RS při ZŠ Vítězná, které připravilo dobroty do mikulášské nůše a andělských košíčků.

PhDr. Miroslava Vagnerová

Fotogalerie na stránkách:

25 DSC_0803 DSC_0866 DSC_0870 DSC_0964 DSC_1000 DSC_1002 DSC_1017 DSC_1076 DSC_1093 DSC_1110