Mikuláš na naší základní škole

08.12.2016 / 9:42

MIKULÁŠ NA NAŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLE

V prosincovém kalendáři – svátečně to jenom září.

Zima svoje kouzla tají – dny se více do tmy halí.

Vítr stromy odstrojuje – voda v led se proměňuje.

Bíle vločky poletují – všechno kolem pocukrují.

Všude voní jehličí – oheň v krbu zasyčí.

Zvonky zvoní, cinkají – vánoční čas vítají.

Stalo se pěknou tradicí, že adventní období vítá  na Základní škole Litovel Vítězná Mikuláš se svoji družinou. Už od samotného rána má mnoho povinností. Musí pozdravit všechny třídy, pochválit hodné, pokárat nezbedníky, ale hlavně rozdat nadílku.

Mikuláš, andílci, ale i nezbední čerti předvedli posluchačům pásmo složené z koled a veselých rýmovaček. Připomněli jim tradice, advent, zlobivým ukázali čerti pytel i metličku.

Pro žáky všech tříd byl připraven krátký program. Čerti jim vypočítali všechny neřesti, kterými „zpestřují“ vyučování i přestávky. Společně si zazpívali známé vánoční písně a se sladkou nadílkou odcházeli zpět do svých tříd.

Celý program nacvičili žáci 9. tříd. Pod vedením p. uč. Ivety Navrátilové pilovali  pěveckou část vystoupení. S paní. uč. Vagnerovou, autorkou mluveného slova, nacvičili recitační pasáže. Radostné tváře dětí, oči plné očekávání, pochvalná hodnocení - to vše jim bylo odměnou za vynaložené úsilí. Poděkování patří také RS při ZŠ Vítězná, které připravilo dobroty do mikulášské nůše a andělských košíčků.

PhDr. M. Vagnerová

Odkaz na stránky: