Mikulášské pásmo složené z písniček a veselých rýmovaček

06.12.2019 / 11:24

Všichni vy, co tradic dbáte, Mikuláše vždy čekáte.

Když nastane ten pravý čas, sestupuje mezi Vás.

Stalo se pěknou tradicí, že adventní období vítá na naší škole Mikuláš se svojí družinou. Už od samotného rána má mnoho povinností.  Musí pozdravit všechny třídy, pochválit hodné, pokárat nezbedníky, ale hlavně rozdat nadílku.

Mikuláš, andílci, ale i nezbední čerti předvedli posluchačům pásmo složené z písniček a veselých rýmovaček. Připomněli jim tradice adventu, zlobivým ukázali čerti pytel i metličku. Chlapci i holčičky z 1.stupně netrpělivě očekávali „svatou“ návštěvu a připravovali se na její příchod. Čekalo je příjemné setkání s Mikulášem a sladké překvapení.

Také pro žáky vyšších tříd byl připravený program. Čerti jim vypočítali všechny neřesti, kterými zpestřují vyučování i přestávky. Společně s čerty a anděli si mohli zazpívat i známou vánoční píseň a se sladkou odměnou a dobrou náladou odcházeli zpět do svých tříd.

Celý program nacvičili žáci 9. tříd pod vedením paní učitelky M.Vagnerové a pana učitele P. Obšila. Radostné tváře dětí, oči plné očekávání, pochvalná hodnocení – to vše jim bylo odměnou za vynaložené úsilí. Poděkování patří také RS při ZŠ Vítězná, které připravilo  pro žáky sladkosti.

PhDr. Miroslava Vagnerová

IMG_1023 IMG_1025 IMG_1030 IMG_1032 IMG_1033 IMG_1034 IMG_1038 IMG_1039 IMG_1042 IMG_1048 IMG_1053 IMG_1057 IMG_1058