MLADÍ GLOBALISTÉ

27.01.2013 / 20:20

MLADÍ GLOBALISTÉ
I v letošním školním roce jsme se zapojili do projektu litovelských škol nazvaného „Mladí Globalisté“. Proč Mladí Globalisté?
Zajímá nás, jak lidé pečují o naši zemi, svůj stát, město i nejbližší okolí.
Projekt je určen žákům osmých tříd, neboť oni stojí na prahu dospělosti a jejich bude planeta Země v letech budoucích.
Seznamujeme se s prací všech důležitých institucí, bez kterých by Litovel ani žádné jiné město v republice nefungovalo. Naše první kroky vedly do muzea, abychom se seznámili s historií našeho města a okolí. I ze školy víme, že historie je naše učitelka. Dozvěděli jsme se, že „Litoveláci“ za svoje město vždy bojovali.
Druhá návštěva směřovala do čističky odpadních vod. Voda je základem života. Sladké vody je na Zemi jen asi 2,6%, z toho lidé pro svoji spotřebu mají k dispozici jen 1%. Denně na světě umírá přes 4 000 dětí z rozvojových zemí kvůli nedostatku pitné vody. Teď už víme i my, jak máme s pitnou vodou zacházet.
Na naši třetí návštěvu se chystáme do sídla Technických služeb. I o ní vás budeme informovat.
21. února se sejdeme na Městském klubu a budeme se bavit o tom, jaké kulturní vyžití město svým občanům nabízí, a sami se pokusíme navzájem pobavit.
V dubnu se chystáme do lesa a na besedu s vedením města. O všech našich setkáních vás budeme informovat na našich stránkách.
Za Mladé Globalisty Lenka, Adéla, Vašek, Radek a Miloslava Flášarová.

MLADÍ GLOBALISTÉ (1) MLADÍ GLOBALISTÉ (3) MLADÍ GLOBALISTÉ (2) MLADÍ GLOBALISTÉ (4) MLADÍ GLOBALISTÉ (5) MLADÍ GLOBALISTÉ (6) MLADÍ GLOBALISTÉ (7) MLADÍ GLOBALISTÉ (8) MLADÍ GLOBALISTÉ (9)