Mladí Globalisté už po třetí

03.06.2014 / 16:51

I v letošním školním roce se žáci osmých tříd zapojili do projektu Mladých Globalistů, s kterým právě před třemi roky přišla k nám do školy litovelská rodačka, spisovatelka a učitelka paní Jarmila Cholinská. Měla úžasný nápad. Aby byli mladí lidé na prahu dospělosti seznámeni s tím, jak vlastně takové město funguje, s institucemi, které jsou pro město nezbytné (městský úřad, technické služby, vodohospodářská společnost) nebo které mu dodávají punc kulturnosti (muzeum, knihovna, ochotnické divadlo). A také s okolní přírodou, která je pro Litovel typická – lužní lesy se svými vzácnými obyvateli, meandry řeky Moravy, začínající pahorky Drahanské vrchoviny (CHKO LP, myslivecké sdružení).

Schůzky s představiteli výše uvedených institucí se konaly v průběhu celého školního roku vždy odpoledne jednou nebo dvakrát za měsíc a žáci Hana Bednářová, Tereza Faltusová, Anna a Marek Gottwaldovi, Martina Ivanova, Štěpán Kratochvíl a Michaela Sovová se jich poctivě zúčastňovali, řešili úkoly, aktivně se zapojovali do diskuzí, dozvídali se nové informace a s nimi pak seznamovali na hodinách občanské výchovy svoje spolužáky. Patří jim velká pochvala.

Miloslava Flášarová

P1060174 MG - SBĚRNÝ DVŮR LITOVEL  (1) MG - SBĚRNÝ DVŮR LITOVEL  (2) MLADÍ GLOBALISTÉ - VODA NEJDRAŽŠÍ TEKUTINA P1040527 P1060172