Mladí zdravotníci na HELIPORTU a ZZS OK

27.06.2016 / 13:32

Mladí zdravotníci na HELIPORTU a ZZS OK

Neskutečný zážitek čekal žáky z kroužku MLADÝ ZDRAVOTNÍK ze ZŠ Vítězná Litovel ve čtvrtek  23. 6. 2016 v Olomouci.

Za úspěšnou reprezentaci školy v soutěži Mladých zdravotníků, kterou pořádá Český červený kříž, dostali mladí zdravotníci nejen medaile a věcné ceny, ale také odměnu od náměstka hejtmana Olomouckého kraje Michaela Fischera. Na vlastní oči si prohlédli  zázemí HELIPORTU = Letecká záchranná služba a Zdravotní záchranné služby Olomouckého kraje. Dostali se do míst, kam se běžní civilisté nikdy nedostanou.

Žáci nahlédli nejen do sanitek, prohlédli si také vybavení záchranářského vrtulníku a na Heliportu navíc prožili zážitek v podobě krátkého letu služebním vrtulníkem nad Olomoucí a blízkým okolím. Nafotili z vrtulníku plno krásných fotografií města Olomouc, Litovel a svoji školu.

Byl to úžasný den a zároveň velká motivace pro budoucí mladé záchranáře.

Ještě jednou děkuji za Mladé zdravotníky všem za neskutečný zážitek.

Mgr. Andrea Švecová

Fotogalerie na stránce:

DSC_0870 DSC_0873 DSC_0894 DSC_0900 DSC_0903 DSC_0927 DSC_0938 DSC_0947 DSC_1008 – kopie DSC_1008 (2) DSC09707 DSC09720