Mladý programátor

01.06.2018 / 12:13

Již druhým rokem jsem postoupil do celostátní soutěže v programování, konané letos dne 10. – 13. května v Praze. Tato soutěž měla tři kategorie, kategorie A a B pracovala v jazyku Baltík a kategorie C měla volný výběr programovacího jazyku. Jakožto účastník kategorie B jsem soutěžil ve třech kolech – školní, okresní a celostátní. Celostátní kolo se konalo v Praze. Program byl rozdělený s dostatečnými přestávkami, což jsem velmi ocenil. Páteční den byl pohodový, zabydleli jsme se v hale a vyšli si na výlet do vítkovského národního muzea. Nic náročného, abychom na zítra byli pořádně vyspaní. Další den se celé dopoledne soutěžilo, rozdaly se úlohy, provedla se rozprava a hurá k počítačům.  Odpoledne výlet po Praze, kde jsme si prošli nejednu zajímavost. Poslední den bylo vyhodnocení, obsadil jsem šesté místo, takže jsem s tím spokojený.

Srdečně se loučí

Tomáš Němeček z IX. B                                                            17. 5. 2018

kousek programu P1015448