"Noc vědců" a našich žáků na PřF UP

18.10.2013 / 14:09

Dne 27.9.2013 se někteří žáci z „Chemíčku“ a z Chemického kroužku 8.tř. zúčastnili v Olomouci na PřF UP evropské akce „Noc vědců“.

Na programu byly zajímavosti,pokusy,filmy,videa,rébusy i hádanky z matematiky,fyziky,chemie,přírodopisu ,ale i společenských věd.

Hodnotili jsme univerzitní autobus,který nás pozdě večer zavezl do Botanické zahrady,kde především žáky upoutal program hledání GES.samozřejmě,že naši byli úspěšní.

Po té jsme jeli autobusem na Lékařskou fakultu do Laboratoře normální anatomie,kde jsme viděli zajímavosti lidského těla.

Žáci se mohli aktivně zapojit,hledat spojitosti,měli zájem a byli nadšení.

Unaveni,ale spokojeni se žáci vrátili před půlnoci do Litovle,kde je čekali rodiče.

V. Grossmannová