Nová jazyková laboratoř na ZŠ Vítězné

17.09.2014 / 14:13

Učíme se cizí jazyky lépe

Nová jazyková laboratoř na ZŠ Vítězné

Bylo to někdy začátkem loňského školního roku. Vedení školy oslovila firma SHARP a nabídla jí zbudování moderní jazykové laboratoře pro výuku cizích jazyků v naší škole. A abychom nekupovali zajíce v pytli, bylo nám umožněno jet se podívat, jak taková učebna funguje. Učitel bývá tvor zvídavý a snadno se nadchne pro nové věci, které jeho výuku podpoří. A nejen to. Myslí vždycky hlavně na děti a na jejich oči, které prozradí, že všechno nové je ve škole vítáno. Ani v tomto případě tomu nebylo jinak.

A tak se stalo, že v jedné z mnoha našich tříd vyrostlo přes prázdniny úplně nové moderní pracoviště – jazyková laboratoř. Zajímá vás, co všechno taková laboratoř obsahuje? Dvacet čtyři samostatných jednotek se sluchátky pro dvacet čtyři zvídavých žáků, ovládací pult, který umožňuje učiteli nerušeně komunikovat se všemi, jedním i více žáky, žáci mohou stejným způsobem komunikovat navzájem; umožňuje čistý poslech CD nebo MP3 nahrávek; součástí vybavení učebny je samozřejmě počítač, který lze propojit s ovládacím pultem, takže učebnice např. angličtiny, které máme i v interaktivní podobě, dostanou pro žáky naprosto nový rozměr. Pomocí speciálního počítačového programu lze komunikaci nahrávat a zpětně ji dětem přehrát.

Učebna je nám k dispozici od 1. září, kdy jsme byli odborníkem firmy SHARP seznámeni se všemi jejími možnostmi, a od té chvíle jsme se těšili, až se zapíšeme do rozvrhu a vstoupíme do ní se svými žáky. Přejeme si, aby nám dlouho a dobře sloužila.

M. Flášarová

P9172443 P9172444 P9172451