Nové počítače pro žáky naší školy

14.03.2013 / 6:56

Nové počítače pro žáky naší školy

Díky projektu EU Peníze školám má na naší škole nyní k dispozici každý vyučující pro svoji zajímavou a dynamickou výuku notebook, který může připojit k dataprojektorům pořízeným také z prostředků projektu. Dataprojektor se nachází v každé učebně.

V druhé části projektu se vedení projektu zaměřilo na inovaci počítačových pracovišť pro žáky.

Do jedné učebny informatiky byl zakoupen nový hardware i software. Od ledna 2013 v ní může probíhat výuka 29 žáků na 23 nových počítačích a 6 nových noteboocích s moderním operačním systémem WINDOWS 7, s Office 2010 a dalším výukovým softwarem pro různé vzdělávací předměty.

V druhé učebně informatiky byl počet pracovních míst pro žáky doplněn na 30.

V obou učebnách informatiky je stanoven pevný rozvrh. V neobsazených hodinách učebny navštěvují žáci v rámci výuky jiných předmětů než informatiky.

Protože pracovních míst je v obou učebnách dostatek i pro nejpočetnější třídu ve škole, mohou učitelé svoji výuku obohatit o samostatnou práci žáků při vyhledávání informací, o práci s výukovými programy apod. Mým přáním je, ať jsou obě učebny využívány především k dalšímu poutavému vzdělávání, k rozvoji samostatnosti a tvořivosti žáků.

RNDr. Miroslava Černá, manažerka projektu

IMG_3381 IMG_3382 IMG_3383 IMG_3386 IMG_3388 IMG_3389