Ocenění pro Základní školu Litovel Vítězná

17.02.2013 / 8:11

Ocenění pro Základní školu Litovel Vítězná
Každoročně provádí firma Scio testování žáků 9. ročníků z ČJ, M a OSP. Od letošního školního roku je toto testování povinné, náklady hradí škola. Testování přináší informace škole, které se tak dostává srovnání s ostatními základními školami v rámci ČR. Ale také žáci a rodiče obdrží hodnocení a zprávu o úrovni vědomostí a dovedností v testovaných oblastech, informace o schopnostech, ale také o nedostatcích včetně doporučení dalšího typu vzdělávání (gymnázia, průmyslové školy, odborné školy).
V rámci letošního testování zaznamenala naše základní škola – ZŠ Litovel Vítězná - významný úspěch. Žákyně 9.A třídy NIKOLA VYMĚTALOVÁ získala Ocenění za nejlepší dosažený výsledek v ČJ v Olomouckém kraji. Ze 45 otázek , které bylo třeba zodpovědět za 45 minut, měla pouze dvě chybné. Rozhodně není mnoho žáků, kteří o sobě mohou říci, že patří k nejlepším v Olomouckém kraji. Nikola svými znalostmi a dovednostmi prokázala, že ona mezi ně patří.
Nikolka je tichá, milá, nenápadná mladá dívka s příjemným vystupováním, ochotná pomoci. Se svými studijními výsledky patří mezi výborné žáky. Zodpovědně plní školní povinnosti, v hodinách a ktivně pracuje. Ráda čte , zajímá se o přírodovědné předměty. Tento zájem vychází ze snu, který by ráda naplnila a tím snem je studium medicíny. V nejbližší době ji čeká přijímací řízení na střední školy. Zvolila si gymnázium. Nastínila si tak dlouhou cestu, na jejímž konci bude naplnění snu nebo skutečnost zcela jiná. Popřejme jí tedy ještě další podobné úspěchy. A naší základní škole pak více takových žáků, kteří školu zviditelní v rámci okolí i celého kraje.
PhDr. Miroslava Vagnerová , učitelka ZŠ Vítězná

img00001 img00002 img00003 img00004 img00005 img00006