Pedagogičtí pracovníci ze ZŠ Vítězná pomáhají lidem z oblastí zasažených povodněmi

17.06.2020 / 13:02

Začátkem června zasáhly náš region přívalové deště, které zapříčinily prudké zvyšování hladin některých řek a následné bleskové povodně v některých obcích na Uničovsku. Touto situací vznikly obrovské problémy spoustě rodin. Voda jim způsobila rozsáhlé škody na majetku a některým rodinám vzala i střechu nad hlavou. Bez domova se tak rázem ocitlo několik desítek občanů a museli být evakuováni. Po této hrůze se však zvedla obrovská vlna solidarity ostatních občanů, kteří neváhali a přispěchali na pomoc.

Přiložit ruku k dílu se rozhodla i asistentka pedagoga ze ZŠ Vítězná, Klára Krečmerová, jež zde mezi učiteli a asistenty uspořádala dvoudenní finanční sbírku za účelem pomoci občanům z těchto obcí. V pátek 12. června probíhala sbírka na prvním stupni. Vybrala se krásná částka, za kterou se nakoupily nejpotřebnější věci, jako jsou špachtle, zednická kladiva, malířské barvy a malířské náčiní, pánské pracovní oděvy a jiné. Tyto věci byly dopraveny na sběrné místo do hasičské zbrojnice v Uničově, odkud ihned putovaly na pomoc do Šumvaldu a Břevence.

V pondělí 15. června pak sbírka pokračovala na druhém stupni, kde se podařilo nasbírat ještě vyšší částku. Za tyto finance se již nenakupovalo, nýbrž putovaly přímo do rukou paní Barboře Kaločai Pavelkové z Břevence. Tato milá paní čeká druhé dítě a povodeň jim vzala obě rodinná auta, zničila zahradu a malému synovi odnesla všechny zahradní atrakce, dále jim voda vytopila polovinu již nově zrekonstruovaného domu. To však není vše, co tuto rodinu potkalo. V důsledku stresu a vyčerpání se paní Barboře natolik přitížilo, že zkolabovala a skončila v nemocnici. Naštěstí byli doktoři šikovní a Bára se s manželem může těšit na brzký příchod dcerky.

Kromě finanční sbírky, do které se zapojila spousta našich zaměstnanců, pomáhali někteří i materiálně. Paní učitelky spolu s některými asistenty poskytli ložní prádlo, ručníky, pracovní rukavice, hygienické pomůcky nebo desinfekce.

Všem zúčastněným tímto děkujeme za ochotu pomáhat druhým. Je krásné, že na Vítězné není osud druhých nikomu lhostejný a snaží se postiženým tuto obtížnou situaci alespoň trochu ulehčit.

IMG_20200615_152946 IMG_20200615_152952 IMG_20200617_162832