Zpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvod

Plaveme s městem

19.10.2017 / 10:12

Tradiční republiková akce je pořádána již od roku 1992. Tento projekt vymyslel a realizoval pan Aleš Procházka.

Nyní soutěž probíhá pod záštitou České asociace Sport pro všechny. Dne 4. 10. se konal již 26. ročník této soutěže, ve které mají možnost startovat plavci všech věkových kategorií. Kterýkoli zájemce měl šanci zaplavat si libovolným stylem na čas trať dlouhou 100 metrů, otestovat si tak svou aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z reprezentantů svého města. Celkem byly vypsány tři kategorie: v kategorii A soutěžily města do 20 000 obyvatel, v kategorii B města do 50 000 obyvatel a v kategorii C města nad 50 000 obyvatel.

Letos se Litovel v soutěži umístila na 7. místě. Účastníků bylo 301 a společně plavci získali 4 472 bodů.

Nejmladší účastnicí byla Valerie Kratochvílová, 7 let, žákyně ZŠ Vítězná, která zaplavala vynikajícím časem 1:49min. Nejrychlejším z dětí byl Daniel Baciak ze ZŠ Vítězná s časem 1:27min., ze ZŠ Jungmannova to byl s časem 1:32min. František Salaj. Nejlepším plavcem z veřejnosti byl Matěj Morong s časem 1:17min. a pan Antonín Maitner s časem 1:27min. Nejstarším účastníkem byl pan Karel Mikulica, 80 let.